کد خبر : 303
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
- بازدید

مراسم تكريم مهندس خندان دل و معارفه مهندس افشاني معاون عمران و پیشرفت امور شهري و روستایي وزير كشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، مهندس خندان دل معاون سابق عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور در اين مراسم طي سخناني توفيق در اين حوزه در چهار سال اخير را حاصل همفكري و محصول كارگروهي همه همكاران خود اعلام كرد و گفت: در دوره مسئوليتم در حوزه عمران وزارت كشور دو اقدام شاخص شامل تجديد نظر در باز توزيع منابع، ولو […]

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، مهندس خندان دل معاون سابق عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور در اين مراسم طي سخناني توفيق در اين حوزه در چهار سال اخير را حاصل همفكري و محصول كارگروهي همه همكاران خود اعلام كرد و گفت: در دوره مسئوليتم در حوزه عمران وزارت كشور دو اقدام شاخص شامل تجديد نظر در باز توزيع منابع، ولو اندك و توجه به اعتلاي مديريت شهري و روستایي در دستور كار قرار داشت.

وي گفت: در سال گذشته از مجموع ۶۰ هزار ميليارد تومان اعتبار شهرداري‌ها 47 هزار ميليارد تومان صرف اجراي طرح‌هاي عمراني شد كه با توجه به تخصيص 41 هزار و 700 ميليارد تومانی دولت به بخش عمراني در تمام سطوح رقم قابل ملاحظه‌اي است.

خندان‌دل در ادامه اظهار كرد: دولت یازدهم به‌ محض شروع به کار، کمیسیون خاص کلان‌شهر تهران و سایر کلان‌شهرها را در دولت شکل داد که از کمیسیون‌های موفق بود و در وزارت کشور تلاش شد که با تدوین لوایح مختلف زمینه‌های قانونی مناسب‌تری را برای انجام وظیفه فراهم کنیم.

وي تدوین و ارائه لوایح در حوزه وظيفه اي شهرداري‌ها و دهياري‌ها به دولت و مجلس را از جمله اقدامات مهم در چهار سال اخير برشمرد و گفت: خوشبختانه ايم اقدام با استقبال مديران ارشد دولت و تمامي دست اندركاران امر مواجه شد.

وي تدوين اسناد آسيب‌شناسي شهرداري‌ها در موضوعات آتش‌نشاني و خدمات ايمني، مديريت پسماندها، فضاي سبز، حمل و نقل و ترافيك، مديريت بحران را از اقدامات مهم ديگر ذكر نمود.

خندان دل گفت: در چهار سال گذشته توجه به مسایل شهرهاي كوچك و روستاها وکمک به توسعه استان‌های مرزی در دستور كار اين حوزه قرار داشت و نسبت به سابق كمك‌هاي بيشتري نظير ماشين الات و قير رايگان به اين شهرها اختصاص يافت.

در ادامه اين مراسم مهندس مقيمي قائم مقام وزير كشورطي سخناني گفت: بيش از 117 هزار مدير شهري و روستایي در قالب شوراهاي اسلامي شهر و روستا مي‌توانند ياري‌گر دولت در امور عمراني، اقتصادي و اجتماعي باشند.

وي گفت: در حوزه عمراني استانداري‌ها با تدابير آقاي خندان‌دل اقدامات قابل توجهي صورت گرفت، که با مدیریت آقای افشانی در این حوزه تداوم خواهد یافت.

وي با تأكيد بر اينكه بايد آموزش شهرداران و دهياران در رأس امور قرار گيرد افزود: با توجه به نقش شوراها در پيشبرد امور، بيش از ۱۱۷ هزار مدير شهري و روستایي كه از نخبگان هستند چنانچه تحت آموزش‌هاي لازم قرار گيرند مي‌توانند در حل مشكلات حمل و نقل، محيط زيست و مسایل شهري و ديگر موضوعات مهم كشور به ويژه اجراي اقتصاد مقاومتي در اقصي نقاط كشور و حل آسيب‌هاي اجتماعي بسيار تأثيرگذار باشند و به بدنه مديريتي دولت اضافه شوند.

قائم مقام وزير كشور بر رعايت قوانين و مقررات در شهرداري ها و اجراي فعاليت‌هاي عمراني و اجتماعي با نظارت شوراها تأكيد كرد و گفت: براي تقويت شوراها نياز به قوانين جديد داريم و در four سال اخير لوايح ارائه شده در خصوص اصلاح قوانين شهرداري‌ها با استقبال دولت روبرو شده است.

مقيمي با اشاره به انتصاب سید محمدعلي افشاني به عنوان معاون جديد عمران و توسعه امور شهري و روستایي و رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از خدمات هوشنگ خندان‌دل در اين حوزه قدرداني كرد و گفت: با شناختي كه از اين دو مدير وجود دارد هر دو انتخاب وزير كشور در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم انتخاب‌هاي درستي بوده است و از خدمات آقاي خندان‌دل در سمت مشاور وزير كشور در امور برنامه‌ريزي استفاده خواهد شد.

در ادامه سيدمحمدعلي افشاني معاون جديد عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور طي سخناني گفت: شوراهاي شهر و روستا مهم‌ترين نهاد اجتماعي غير دولتي كشور است و تا زماني كه اين نهاد از قدرت كافي برخوردار نباشد، توسعه‌اي صورت نخواهد گرفت.

وي مبناي عمل خود در مسئوليت جديد را رعايت three اصل قانون، رعايت حقوق ذي نفعان و تعامل و همكاري با ساير نهادها اعلام كرد و گفت: براي هر اقدام بايد مستندات قانوني به پيوست آن باشد.

افشاني گفت: مهم‌ترين نقش ما تقويت نهاد شوراها براي سامان‌يابي اين سرمايه اجتماعي و دخيل كردن شوراها در امور است و تا زماني كه شوراها از قدرت كافي برخوردار نباشند توسعه‌اي صورت نخواهد گرفت.

وي گفت: هر اقدامي كه در حوزه عمران و توسعه امور شهري و روستایي صورت خواهد گرفت بايد براساس شاخص باشد و چنان‌چه توزيع بودجه و امكانات از جمله ماشين‌آلات براساس شاخص صورت گيرد عدالت اجرا شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور در ادامه، اصلاح ساختار سازماني شهرداري‌ها، استفاده از حداكثر ظرفيت‌هاي قانوني در اختيار نظير برنامه ششم توسعه و قوانين بودجه سنواتي، احيا و ساماندهي بافت‌هاي فرسوده شهرها و حاشيه شهرها، توجه به روستاها و شهرهاي كوچك وتقويت اقتصاد روستا را از جمله اولويت‌هاي كاري خود برشمرد.

در خاتمه اين مراسم از خدمات مهندس خندان دل در طول دوران تصدي سمت معاون عمران و توسعه امور شهري و روستایي وزير كشور و رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور تقدير شد.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات