بررسی عملکرد سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی شهرهای استان اردبیل در زمینه مهندسی ترافیک

بررسی عملکرد سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی شهرهای استان اردبیل در زمینه مهندسی ترافیک

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، تیم کارشناسی اتحادیه طی بازه زمانی 19 لغایت 24 شهریورماه سال جاری به منظور ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی استان اردبیل، اقدام به انجام بازدید‌های فنی و میدانی از شهرهای خلخال، مشگین شهر، پارس آباد و گرمی نمودند.

در ابتدای بازدیدها و مطابق روال استان‌های پیشین، نشستی با حضور مدیران عامل سازمان‌ها، اعضای شورای شهر و سایر مدیران و کارشناسان شهر در محل سازمان حمل و نقل همگانی برگزار و به بحث و تبادل نظر در زمینه مشکلات و کاستی‌های حمل‌و‌نقل و ترافیک آن شهر پرداخته شد.

شایان ذکر است؛ شناسایی معابر اصلی، وضعیت ناوگان تاکسی و اتوبوس، ایستگاه‌ها و خطوط حمل‌و‌نقل همگانی، میزان پوشش‌دهی شبکه، نقاط با پتانسیل تخصیص خطوط جدید حمل و نقل همگانی، کاربری‌های عمده تولید و جذب سفر و کاربری‌های تاثیرگذار در ترافیک، وضعیت آرام‌سازی و ایمنی معابر، پایانه‌های مسافری درون و برون‌شهری، طرح هندسی تقاطع‌ها و معابر، علائم افقی، عمودی و تجهیزات ترافیکی، دوربین‌های نظارت تصویری و تسهیلات عبور و مرور عابر پیاده از مهمترین شاخص‌های مد نظر کارشناسان اتحادیه در بازدیدهای فنی می‌باشد.

در شهر خلخال معابر خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید آقا مصطفی خمینی، 17 شهریور، سی متری قدس و 22‌ بهمن مورد بازدید قرار گرفتند که میدان جانبازان و سه‌راهی بیمارستان جزء نقاط دارای گره ترافیکی در ساعات اوج شناسایی شد. از مهمترین معابری که در شهر مشگین شهر مورد بازدید قرار گرفت می‌توان به خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید باهنر شمالی و جنوبی، شهید بهشتی، سعدی، 35متری سبلان، کمربندی جانبازان، شهید باکری و شهدا اشاره کرد که میدان توحید به عنوان نقطه حادثه خیز جهت اصلاح به مدیران شهری معرفی گردید.

در ادامه بازدید از شهرهای استان اردبیل شهر پارس‌آباد مورد ارزیابی قرار گرفت و خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید بهشتی، شهید رجایی، کمربندی، شهید مطهری و کشاورز بررسی و چهار راه امام (تقاطع چراغدار) با تمرکز کاربری‌های عمده تجاری جزء نقاط دارای ترافیک و راهبندان در ساعات اوج و کندی حرکت در ساعات غیراوج تشخیص داده شد. در شهر گرمی نیز به‌ عنوان آخرین شهر از خیابان‌های امام خمینی (ره)، شهید بهشتی، شهید مطهری، معلم، شهید نامجو، 13 آبان، ولیعصر (عج) و نوری بازدید و گره ترافیکی میدان امام تا پل جوادیه و لزوم تخصیص مینی‌بوس جهت سرویس‌دهی بهینه به کاربری‌های مسکونی واقع در مسیر شهرک بعثت به عنوان نکته مهم در این شهر به مسئولان مربوطه یادآوری گردید.

گفتنی ا‌ست، مطابق برنامه زمان‌بندی شده، سازمان‌های سایر استان‌های کشور نیز توسط معاونت برنامه‌ریزی ‌و ‌توسعه مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “بررسی عملکرد سازمان‌های حمل‌و‌نقل همگانی شهرهای استان اردبیل در زمینه مهندسی ترافیک”

قالب وردپرس